Vítězství je naše!

srdce_na_taliriSrdce na talíři a zlaté ruce.

Ve středu 16. 3. 2016 se v Městci Králové konal už 3. ročník soutěže Srdce na talíři, kde nemohli chybět ani naši žáci. Dva týmy, ve složení Dominik Semerád, Norbert Kuchárik a Šárka Šimková, Lukáš Henzl, se vydaly časně ráno v doprovodu učitelů odborného výcviku Bc. Červinky, Havlové a Zápotocké na cestu za novými zkušenostmi a možná i za vítězstvím.

Všechny překvapil vysoký počet účastníků. Oproti minulým letům se letos soutěže zúčastnilo 30 týmů z více než 15 škol, konkurence byla tedy vysoká. Naši žáci se však nenechali zastrašit a s chutí se pustili do prvního úkolu – přípravy jarního salátu. Zvládli to bez větších potíží a nenechali se rozhodit ani záludnými otázkami poroty.

Po obědě následoval úkol číslo 2 – prostření slavnostní tabule. Jelikož se celá soutěž nesla ve znamení oslav jara a velikonoc, byly všude po sále vidět tradiční velikonoční motivy – kuřátka, vajíčka, pomlázky a dokonce i několik velikonočních zajíců (ten náš měl přes půl metru). Na všech se po dlouhém dni podepsala únava, a tak se snad nikdo nevyhnul chybám. Přesto většina soutěžících skončila ještě před vypršením časového limitu.

Následovaly chvíle nervozity a čekání na rozhodnutí poroty. Trpělivost a tvrdá práce se však vyplatily. Dominik Semerád s Norbertem Kuchárikem vybojovali zasloužené první místo a do školy se vraceli jako vítězové. Dokázali, že mají nejen srdce na talíři, ale i zlaté ruce.

Kluci, gratulujeme!

Pokud chcete vidět více fotek, přejděte do GALERIE nebo navštivte náš FACEBOOK.