Gastro Poděbrady 2016

93 soutěžících, 15 škol, 4 obory – to byla soutěžní přehlídka škol Gastro Poděbrady 2016OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A naše škola tam rozhodně nemohla chybět. Brzy ráno 20. dubna vyrazilo hned 6 soutěžích za doprovodu svých vyučujících směrem Poděbrady, aby předvedli, co umí, a reprezentovali naši školu na jubilejním desátém ročníku gastronomické soutěže. 

Ráno, ještě před slavnostním zahájením přehlídky pro veřejnost, potrápila porota hned dva naše týmy. Prvním z nich byli číšníci ve složení Barbora Zajacová (3. ročník) – Daniel Zeman (1. ročník) a jejich slavnostní tabule na téma První republika – výročí Vlasty Buriana. Sympatická dvojice se však nenechala zmást ani nejzáludnějšími otázkami a porotě odpovídala bez nejmenších rozpaků.

Jako druhý tým zastupovaly naši školu šikovné cukrářky Andrea Novotná (2. ročník) a Lenka Buřičová (3. ročník) se svým dortem na téma První republika. Součástí hodnocení byla samozřejmě i ochutnávka, takže odborná porota neměla během dopoledne o sladké nouzi.

V půl jedenácté začala ve vedlejším sále barmanská soutěž. Naši žáci prvního ročníku, Kateřina Kremláčková a Michal Hlava, se zúčastnili takové soutěže vůbec poprvé. Byli proto rádi, že si vylosovali čísla 22 a 26, a měli tak možnost okouknout práci ostatních soutěžících a poučit se z jejich chyb.

Po skončení barmanské soutěže následovala nepovinná disciplína – Běh číšníků. Ani ten si dvojice Zajacová – Zeman, Kremláčková – Hlava nenechaly ujít. Po těžké dopolední dřině byli všichni rádi za podobné odlehčení.

Posledním bodem programu bylo slavnostní vyhlášení výsledků. Na všech zúčastněných byla patrná únava, ale i nedočkavost a zvědavost. Naše škola sice nedosáhla na nejvyšší příčky, ale i umístění v tzv. stříbrném pásmu bylo ve velké konkurenci obrovským úspěchem, hlavně pro žáky prvních ročníků.

Proto tímto chceme všem soutěžícím srdečně pogratulovat a zároveň poděkovat vyučujícím za účast a podporu.

 

Chcete si prohlédnout fotky z Poděbrad? Navštivte náš FACEBOOK.