Opět výprava za pamlsky

Ekurze do Chocolandu a na Fair Gastro

DSC_7597
Dne 27. 4. 2016 proběhla exkurze do kolínského Chocolandu, které se zúčastnilo celkem 26 cukrářek tříd 1. C. a 2. A., pod pedagogickým dozorem paní Ing. Jany Vaníčkové a Bc. Kláry Paterové. 

 CHOCOLAND a.s. je významná česká potravinářská společnost patřící mezi přední producenty cukrovinek a potravinářských polotovarů na českém trhu. Prohlídka rozsáhlého komplexu s více jak stoletou tradicí byla velmi zajímavá a trvala bezmála 2,5 hodiny. Celým provozem nás provedl pan vedoucí Jan Duben, kterému tímto mnohokrát děkujeme! Ukázal nám nejen výrobu cukrovinek na bázi sóji, ale i výrobu klasických čokolád, čokoládových figurek, adventních kalendářů, čokoládových krémů a náplní a diabetických sladkostí. Mimo výrobních prostor jsme také navštívili pražírnu arašídů, mlýn a ochutnali spoustu výborných výrobků, včetně novinek, které zatím na trhu nejsou. Jelikož firma v současné době expanduje, byla našim cukrářkám nabídnuta i možnost budoucího uplatnění v tomto provozu, a to formou práce po studiu nebo letní brigády. Exkurze byla pro všechny zúčastněné velkým přínosem a otevřela nové obzory.

Po skončení prohlídky jsme s vybranými zájemci pokračovali na gastronomický veletrh Fair gastro, který se konal na pražském Výstavišti v Holešovicích. Jako reprezentanti SOU Čáslav jsme obdrželi VIP vstupenky, které zahrnovaly volný vstup do všech prostor a ochutnávky novinek na českém trhu. Naše žákyně tak měly možnost seznámit se s novými trendy v oblasti nápojů, pokrmů i gastronomických zařízení a procvičit si s některými vystavovately cizí jazyky. Největšími zážitky pro nás byly ochutnávky 100% ovocných džusů, marmelád, nealkoholických míchaných nápojů či různých gastronomických specialit. Většina z nás zde poprvé v životě ochutnala šneky, podávané na obloženém toastu, kteří byli nejen výborně naložení, ale pocházeli mimo jiné z české farmy v západních Čechách. Kromě zážitků jsme si z veletrhu odnesly i spoustu zajímavých prospektů k pročtení a budeme na tuto akci ještě dlouho vzpomínat.

 

Chcete se podívat, jak to v Chocolandu vypadalo? Přejděte do GALERIE nebo navštivte náš FACEBOOK