Gastro Poděbrady 2017

DSC_1763Ve čtvrtek 20. 4. 2017 se naše škola opět zúčastnila již 11. Ročníku mezinárodní gastronomické soutěže pro žáky středních škol GASTRO PODĚBRADY 2017. Soutěžní úkoly, se společným námětem „Umění žít“, plnili kuchaři při přípravě slavnostních rautových výrobků pro 6 osob, číšníci měli za úkol stavbu slavnostní tabule a cukráři slavnostní dort, včetně degustace výrobku, barmani pak připravovali long drink s použitím nealkoholického Bohemia sektu. Celkem se zúčastnilo 79 žáků z různých škol.

V kategorii číšník se žáci 2. E. Daniel Zeman a Anežka Nezbedová umístili ve stříbrném pásmu, pod vedením pí mistrové Bc. Květoslavy Hronkové. V kategorii kuchař soutěžili žáci 1. A., Jan Bobek a Marek Šturma a pod vedením Bc. Hany Hurtové jim náleží rovněž stříbrné pásmo. Kuchařům se dále podařilo vybojovat třetí příčku v tradičním rychlostním běhu číšníků přes překážkovou dráhu. Se slavnostním dortem prezentovaly žákyně druhého a třetího ročníku Denisa Francová a Andrea Novotná, pod vedením pí mistrové Bc. Aleny Kovaříkové, které se umístily v bronzovém pásmu. Velký úspěch zažily v letošním roce také barmanky, které se pod vedením Bc. Kláry Bednářové umístily ve zlatém a stříbrném pásmu. Soutěžilo celkem 29 barmanek a barmanů a žákyně třetího ročníku Lucie Chmelařová se umístila na 18. místě a Kateřina Kremláčková, žákyně 2. E., dokonce na 8. místě.

Za úspěchem celé akce bezpochyby stojí i vytrvalá práce vedoucí odborného výcviku, Aleny Havlové, která podchytila celou organizaci. Všem moc děkujeme a blahopřejeme! Máme z vašeho úspěchu radost!

Bc. Klára BednářováDSC_1763